Адвокати захистили інтереси судді

11 серпня 2020 року відбулось засідання Вищої Ради Правосуддя (ВРП), на якому розглядалось подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС) про звільнення Олени Радчикової з посади судді за результатами проведеного кваліфікаційного оцінювання.

 

Ознайомившись із поданим запереченням та заслухавши доводи адвокатів і судді, ВРП повністю відмовила у задоволенні подання ВККС і залишила суддю на займаній посаді.

 

 

Інтереси судді представляли керуючий партнер Ольга Просянюк та адвокат судового департаменту Катерина Сташків, які наголосили на необ'єктивності та невмотивованості рішення ВККС.

 

По-перше, комісією не було роз'яснено, за яким принципом виставлялись бали по критеріям кваліфікаційного оцінювання.

 

По-друге, члени комісії, які проводили кваліфікаційне оцінювання Олени Радчикової, в 2015 році розглядали щодо неї дисциплінарну справу. За результатами її розгляду вони безпідставно розцінили прийняття суддею рішення у порядку, прямо встановленому кримінальним процесуальним законодавством України, як порушення принципу верховенства права. Але тоді дисциплінарне стягнення не було застосоване у зв’язку із закриттям справи через закінчення строків притягнення до відповідальності.

 

Тому є підстави вважати, що рекомендації ВККС щодо звільнення судді за результатами кваліфікаційного оцінювання базуються виключно на висновках раніше розглянутої дисциплінарної справи і є фактичним наміром застосувати до судді дисциплінарне стягнення.

 

В результаті ВРП прийняла до уваги всю аргументацію захисників і визнала рішення ВККС необґрунтованим.

comments powered by Disqus


Підпишіться на новини AverLex

* обов'язкові поля
У Вас є запитання? Телефонуйте прямо зараз: +380 (44) 300-11-51