ECBA SPRING CONFERENCE 2019

10-11 травня 2019 року відбулася Spring Conference - щорічна конференція ECBA для адвокатів у кримінальних справах з різних країн. Серед учасників конференції виступили керуючий партнер Ольга Просянюк і старший партнер Віталій Сердюк.

 

Цього року програма включала актуальні питання здійснення адвокатської діяльності в різних країнах. Наприклад, в Греції через нові зміни стала поширеною практика ігнорування судами клопотань адвокатів про відкладення судового засідання.

 

Велика частина програми була присвячена гарантіям адвокатської діяльності, особливо - адвокатської таємниці. Хайме Кампанер, керуючий партнер ЮФ Campaner Law, розповів, що в Іспанії спілкування між адвокатом і клієнтом є адвокатською таємницею, збереження якої гарантується конституцією. При цьому часті випадки, коли правоохоронні органи повідомляють суду інформацію, яка була предметом такого спілкування, що означає, що вони мають доступ до адвокатської таємниці та можуть заздалегідь аналізувати стратегію захисту.

 

У Польщі правоохоронні органи залежні від політичної ситуації і представників влади. Тому у них є можливість скасувати або обійти адвокатську таємницю. В Естонії інформація, яка є адвокатською таємницею, може бути отримана через технології або шляхом психологічного впливу. У Греції також можливий доступ до адвокатської таємниці, але з обов'язковою присутністю судді.

 

Ольга Просянюк, керуючий партнер:

 

«На конференції багато адвокатів з європейських країн ділилися особистим досвідом захисту своїх професійних прав і гарантій адвокатської діяльності. Найбільш поширеними випадками є незаконний доступ до інформації, яка є адвокатською таємницею, що часто супроводжується проведенням обшуків в офісах юридичних фірм. Такі обставини характерні як нашій країні, так і в Греції, Польщі, Іспанії та інших. З огляду на масштабність порушень, багато доповідачів обговорювали високу ймовірність більш детального врегулювання захисту адвокатської таємниці нормами ЄС».

comments powered by Disqus


Підпишіться на новини AverLex

* обов'язкові поля
У Вас є запитання? Телефонуйте прямо зараз: +380 (44) 300-11-51