V СУДОВИЙ ФОРУМ АПУ

29-30 вересня відбувся ювілейний Судовий форум, організований Асоціацією юристів України. Цього року особливу важливість форуму також надав факт вступу в силу змін судової реформи. Тому за два дні в одних стінах дискутували і судді, і юристи, і українські і зарубіжні експерти.

 

Одним із спікерів другого дня виступила адвокат, керуючий партнер, член Правління АПУ Ольга Просянюк. Вона поділилася з колегами популярними впровадженими інструментами кримінального процесу і методами їх реалізації на практиці. Наприклад, розширення кола осіб для застосування арешту майна використовується не тільки з метою розслідування, а також із метою тиску на бізнес і «віджимання» його несумлінними партнерами. При цьому законодавці зараз всерйоз намагаються узаконити арешт і звернення до бюджету «необґрунтованих активів», під поняття яких може потрапити будь-яке майно власника.

 

Окремо варто сказати про зворотній бік процедури спеціального «заочного» судового розгляду.

 

Ольга ПРОСЯНЮК, керуючий партнер:

 

«Для застосування «заочного» судового розгляду необхідно 3 обов'язкові умови:

 

1. вчинення кримінального злочину, передбаченого відповідними статтями КК України;

2. оголошення в міжнародний і / або міждержавний розшук;

3. ухилення більше 6 міс. від органів слідства і суду за межами країни, або перебування в АТО або тимчасово окупованих територіях.

 

 

Фактично, якщо бізнесмен відправився за кордон на навчання, або налагоджувати відносини з бізнес-партнерами, він може бути засуджений за «заочною» процедурою. Що стосується зони АТО або тимчасово окупованих територій, відповідно до закону досить навіть не ухилятися, а просто ПЕРЕБУВАТИ на таких територіях для застосування такої процедури. До речі, ті слідчі, які хитріші, можуть відправляти виклики на неіснуючу адресу або перехоплювати листоношу, а після 2-х таких викликів без відповідної реакції адресата заявляти про ухилення від органів слідства ».

 

Наостанок Ольга поставила аудиторії питання:

 

«На Вашу думку, запропоновані і прийняті зміни щодо арешту майна, спеціальної конфіскації, поводженню необґрунтованих активів в дохід держави, «заочному» розслідування спрямовані на:

 

1. гармонізацію українського законодавства відповідно до європейських стандартів;

2. поліпшення іміджу України на міжнародній арені;

3. захист інтересів держави;

4. політичне переслідування «злочинної влади»;

5. залякування і знищення українського бізнесу».

 

І більшість голосів було віддано саме 5 варіанту, що говорить про недовіру бізнесу до держави і те що бізнес не очікує від нього захисту.

 

P.S. Пропонуємо Вам ознайомитись з основними тезами Ольги в презентації:

 

comments powered by Disqus


Підпишіться на новини AverLex

* обов'язкові поля
У Вас є запитання? Телефонуйте прямо зараз: +380 (44) 300-11-51 [Цілодобово]