АО «AVER LEX» захищає інтереси адвоката Дениса Бугая

Керуючий партнер Ольга Просянюк та партнер Віталій Сердюк виступили на захисті прав та інтересів колеги, адвоката, Президента Асоціації правників України Дениса Бугая.

 

У березні 2014 р. пан Бугай був незаконно та безпідставно затриманий органами прокуратури з чисельними грубими порушеннями за підозрою у вчиненні злочинів, які асоціюються з його клієнтом. Відповідно до Основних положень про роль правників, прийнятих VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинів і поводження з правопорушниками в серпні 1990 р. «Адвокати не повинні ідентифікуватись з їх клієнтами та справами клієнтів в зв’язку з виконанням їх професійних обов’язків». Недотримання гарантій адвокатської діяльності поставило під сумнів існування інституту адвокатури України в цілому, оскільки в такому разі професія адвоката втрачає свій особливий статус та сенс створення.

 

Групою захисту було вжито ряд заходів, спрямованих на припинення та недопущення грубого порушення його прав та законних інтересів. Зокрема, вони стосувались звільнення після закінчення строків затримання без ухвали слідчого судді, недопущення розгляду слідчим суддею клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в нічний час доби за відсутності підсудного та його захисників, недопущення примусового відібрання біологічних зразків для проведення експертного дослідження з порушенням встановленого порядку та припинення незаконного тиску зі сторони органів досудового розслідування на медичних працівників, які здійснювали лікування.

 

Був здійснений правовий супровід розгляду клопотання прокурора про застосування до пана Бугая запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та подальше апеляційне оскарження ухвали слідчого судді як такої, що не відповідає вимогами законності та обґрунтованості. Не зважаючи на базу доказів, наданих адвокатами затриманого, та суттєві порушення норм процесуального права і гарантій адвокатської діяльності, ухвалою Голосіївського районного суду м. Києва від 29 березня 2014 Денису Бугаю було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою тривалістю 57 діб або заставу в розмірі 140 млн гривень.

 

Всі ці факти знайшли своє відображення в апеляційній скарзі, поданої стороною захисту, і були враховані апеляційним судом. В результаті чого 25 квітня 2014 р. ухвалу судді Голосіївського районного суду м. Києва Лариси Калініченко було скасовано в повному обсязі, а новим рішенням по справі було ухвалено обрати Денису Бугаю запобіжний захід у вигляді домашнього арешту (перебування вдома з 21:00 до 8:00).

comments powered by Disqus


Підпишіться на новини AverLex

* обов'язкові поля
У Вас є запитання? Телефонуйте прямо зараз: +380 (44) 300-11-51