Круглий стіл з нерухомості та будівництва

21 березня 2014 р. Асоціація правників України провела круглий стіл, присвячений питанням нерухомості та будівництва. Одними з учасниками заходу виступили адвокат, заступник керівника судового департаменту Катерина Сташків та адвокат, старший юрист судового департаменту Іван Холод.

 

Як зазначають адвокати, експерти круглого столу, в складі яких були посадові особи Державної реєстрації служби України, нотаріуси та практикуючі юристи, відмітили позитивні зміни, які відбулися у порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Разом з тим, також було наголошено на проблемних питання, які виникають на практиці під час процедури такої державної реєстрації.

 

Зокрема, згідно із новим порядком нотаріуси, посвідчуючи договори про поділ нерухомого майна, позбавлені права здійснювати державну реєстрацію речових прав на підставі таких договорів. На даній проблематиці також було наголошено і в рамках теми щодо практичних аспектів процедури поділу, виділу та об’єднання об’єктів нерухомості, а саме на проблемі присвоєння окремих адресів вбудованим приміщення (офісам, квартирам тощо), внаслідок їх поділу та виділу. Також було наголошено на основних проблемних питання реєстрації земельних ділянок та речових прав на них, деяких аспектах оподаткування операцій з нерухомістю, способах звернення стягнення на предмет іпотеки, під час якої доповідач звернув увагу на відносно новий спосіб звернення стягнення на предмет іпотеки, як звернення стягнення на підставі рішення суду про визнання за іпотекодержателем права власності на предмет іпотеки. Закінчився захід аналізом судової практики ВГСУ у справах про звернення стягнення на предмет застави.

comments powered by Disqus


Підпишіться на новини AverLex

* обов'язкові поля
У Вас є запитання? Телефонуйте прямо зараз: +380 (44) 300-11-51