Щорічна міжнародна конференція C5

28-30 жовтня відбулася Щорічна міжнародна правозахисна конференція C5 (Five Continents) в Маямі, США. Захід організовано групою С5, яка вже багато років проводить масштабні юридичні заходи щодо найбільш актуальних тем, інтегрованим під особливості багатьох країн.

 

Учасниками конференції також виступили керуючий партнер Ольга Просянюк і старший партнер Віталій Сердюк. З іноземними колегами вони обговорювали питання порушення прав людини, утисків демократичних свобод і політичного переслідування адвокатів.

 

На другий день заходу Ольга виступила одним зі спікерів. Разом з Бенжаміном Борсоді, керуючим партнером Schellenberg Wittmer (Швейцарія), вона розповіла про особливості захисту клієнтів в резонансних справах.

 

Ольга Просянюк, керуючий партнер:

 

«У своєму виступі я розповідала про тиск на клієнтів та адвокатів у політичних справах, а також про особливості розгляду таких категорій справ в Україні.

 

Відео, з «винесенням» адвокатів у справі Майдану та в справі про здачу Криму, викликало фурор і загальне нерозуміння. Подібна ситуація стала можливою через позбавлення незалежності суддів, що розглядають політичні справи. Наприклад, проти суддів Оболонського районного суду відкриті та тривалий час розглядаються дисциплінарні і кримінальні справи. З іншого боку, в ЗМІ активно публікується інформація про пропозиції цим суддям зайняти в найближчому майбутньому більш високі посади. Тому незручних адвокатів судді не допускають до засідань і силою змінюють їх на лояльних «державних адвокатів».

 

З щирим подивом сприймалися тези про те, що в Кримінальний процесуальний кодекс більше 10 разів вносилися зміни (зокрема щодо заочної процедури) у зв'язку з конкретним кримінальним провадженням.

 

Новий тренд про публічні звинувачення до винесення вироку викликав обурення. Мені ставили питання, а як же презумпція невинності і принцип верховенства права?

 

Багато учасників конференції обіцяли відреагувати на очевидні факти політичного тиску, звернувши увагу державних і правозахисних інститутів своїх країн на описані події».

 

Учасники конференції отримали дослідження про порушення професійних прав адвокатів за 2016 - березень 2018, підготовлений Ініціативною групою по захисту прав адвокатів. Вони зацікавлені в тому, щоб обговорити відповідні питання в компетентних організаціях, в тому числі в державних органах США.

 

P.S. З основними тезами виступу Ольги можна ознайомитись в презентації:

 

comments powered by Disqus


Підпишіться на новини AverLex

* обов'язкові поля
У Вас є запитання? Телефонуйте прямо зараз: +380 (44) 300-11-51 [Цілодобово]