Весняна конференція ECBA 2018

20 і 21 квітня 2018 року в м. Осло (Норвегія) відбулася весняна конференція «Взяття під варту і Компенсація - актуальні питання та мінімальні стандарти». Організатором заходу виступила European Criminal Bar Association (ECBA).

 

Учасниками заходу були адвокати із кримінальних справ з багатьох європейський країн, які є діючими членами ECBA. Україну представили і партнери Адвокатського об'єднання «AVER LEX» - Ольга Просянюк, Віталій Сердюк та Ігор Федоренко.

 

Серед ключових питань активно обговорювалася важливість безоплатної правової допомоги в забезпеченні справедливого судового розгляду, а також необхідність в мінімальних стандартах серед європейських країн з метою скорочення терміну досудового утримання під вартою і поліпшення умов тримання під вартою.

 

Необхідність в мінімальних стандартах досудового тримання під вартою було основною темою першої панельної дискусії. Основний акцент практично всіх учасників дискусії був зроблений на необхідності обмеження застосування і тривалості досудового тримання під вартою.

 

Друга панельна дискусія була присвячена різниці в підходах національних правових систем в питаннях компенсації за незаконне кримінальне переслідування, залишивши за підсумком дискусії стійке переконання в необхідності затвердження мінімальних стандартів також і в цій сфері.

 

Крім того, була представлена ​​презентація щодо особливостей використання укладання угод про визнання вини, а також пов'язаних з цим зловживаннями та іншими ризиками, які впливають на справедливий судовий розгляд (на основі досвіду різних країн).

 

Завершальним акордом заходу стало обрання нового керівництва ECBA.

 

Віталій Сердюк, старший партнер:

 

«Вже на самому початку заходу ми почули ключову тезу, в якій європейські колеги зацікавлені не менше нас - у адвокатів і суддів повинна бути одна єдина мета, а саме, об'єктивне встановлення істини для винесення справедливих рішень. Ми розуміємо, що у нас ця проблема особливо гостра, тому досвід колег був дуже корисний. Окрему увагу ми приділили практиці європейських країн з відшкодування за незаконне кримінальне переслідування, оскільки в Україні ця норма практично не діє».

comments powered by Disqus


Підпишіться на новини AverLex

* обов'язкові поля
У Вас є запитання? Телефонуйте прямо зараз: +380 (44) 300-11-51 [Цілодобово]